Trafik cezası sorgulama

Nihan
Nihan - Uniforumtz
- Advertisement -

Trafik cezası sorgulama. Bu hizmeti kullanarak, adınıza tescilli araç plakasına son bir yıl içerisinde yazılan trafik cezalarını sorgulayabilirsiniz

Trafik cezası sorgulama

Bu hizmetten faydalanmak için, aşağıdaki kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

 • e-Devlet Şifresi
 • Mobil İmza
 • Elektronik İmza
 • T.C. Kimlik Kartı
 • İnternet Bankacılığı

e-Devlet Şifresi

Trafik cezası sorgulama
Trafik cezası sorgulama

T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi kullanarak kimliğiniz doğrulandıktan sonra işleminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

- Advertisement -

Mobil İmza

Trafik cezası sorgulama
Trafik cezası sorgulama

Cep telefonunuz ve hattınıza kayıtlı mobil imzanız ile kimliğiniz doğrulandıktan sonra işleminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğer farklı bir yöntem ile kimlik doğrulaması yapmak istiyorsanız, yukarıda bulunan diğer seçenekleri kullanarak da sisteme giriş yapabilirsiniz.

Elektronik İmza

Elektronik İmzanız ile eşleşen kimlik numaranızı girdikten sonra işleminize devam edebilirsiniz. Eğer farklı bir yöntem ile kimlik doğrulaması yapmak istiyorsanız, yukarıda bulunan diğer seçenekleri kullanarak da sisteme giriş yapabilirsiniz.
 1. Aşağıdaki alana kimlik numaranızı yazınız.
 2. Masaüstünüzde bulunan e-imza uygulamasını açınız ve ekrandaki işlem kodunu giriniz. ( e-Devlet Kapısı e-İmza Uygulaması’nı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Uygulamayı indirmek için tıklayınız. Daha önce indirdiyseniz tekrar indirmenize gerek yoktur.)
 3. Eğer uygulamayı indirmede sorun yaşıyor ya da bağlantı hatası alıyorsanız linkteki dosyayı indiriniz. Dosyayı indirmek için tıklayınız.
 4. İmzalama işlemini gerçekleştiriniz.

T.C. Kimlik Kartı

Kimlik numaranızı girdikten sonra işleminize devam edebilirsiniz. Eğer farklı bir yöntem ile kimlik doğrulaması yapmak istiyorsanız, yukarıda bulunan diğer seçenekleri kullanarak da sisteme giriş yapabilirsiniz.
 1. Aşağıdaki alana kimlik numaranızı yazınız.
 2. Masaüstünüzde bulunan Kimlik Kartı uygulamasını açınız ve ekrandaki işlem kodunu giriniz. ( e-Devlet Kapısı Kimlik Kartı Uygulaması’nı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Uygulamayı indirmek için tıklayınız. Daha önce indirdiyseniz tekrar indirmenize gerek yoktur.)
 3. Kimlik kartı doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.

İnternet Bankacılığı

Aşağıdaki bankaların İnternet şubeleri aracılığı ile başka bir şifreye ihtiyaç duymadan, güvenli bir şekilde e-Devlet Kapısı’na giriş yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki listeden İnternet bankacılığı kullanıcı hesabınız bulunan bankayı seçmeniz ve İnternet bankacılığı kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmanız yeterlidir.

For more information visit official website link https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir

Share This Article
Avatar of Nihan
By Nihan Uniforumtz
Follow:
Iam author of this website for opportunities, Articles, Student portals, Universities updates and Other more information around the world. You can join us in our social media below.